Програма

  

Събота
14.09


10:30-10:45
Откриване на ACC2019 [BG]

11:00-11:40
Q&A панел с художниците от Marvel и DC Scott Hanna, Tom Raney, Jim Calafiore [EN]


11:45-12:00
Доза Щастие /A dose of Happiness/ с Яна Титова и Алек Алексиев [BG]


12:00-13:30
Gaming Cosplay конкурс [EN/BG]


13:45-14:30
Q&A панел с FLASH GORDON - Sam J. Jones [EN]


14:40-15:20
Cosplay Q&A панел с Enji Night, Manuel D'Andrea, Narga & Aoki [EN]


15:40-16:40
Game of Thrones Q&A панел с Natalia Tena (Osha) и Miltos Yerolemou (Syrio Forel) [EN]


17:00-17:40
Награждаване на Cosplay, Art и Manga конкурси


18:00-20:00
АMV конкурс и награждаване

  

Неделя
15.09

11:00-11:40
Диви и щастливи /Wildlings/ с Яна Маринова, Луиза Григорова-Макариева, Александър Сано, Мартин Макариев [BG]


12:00-14:00
Anime & Movies Cosplay конкурс [EN/BG]


14:20-15:10
Под прикритие /Undervcover/ Q&A панел с Мариан Вълев (Куката), Михаил Билалов (Джаро), Захари Бахаров (Иво Андонов), Александър Сано (Косъма) [BG]


15:20-16:00
Jodi Lyn O'Keefe /Prison Break, The Vampire Diaries, Two and a Half Men and more/ - Q&A panel [EN]


16:10-17:00
Harry Potter Q&A панел с Natalia Tena (Nymphadora Tonks) и Devon Murray (Seamus Finnigan) [EN]


17:10-17:45
Награждаване на Cosplay конкурс


18:00-20:00
K-POP шоу

 

 

 

 

 
   
Събота
14.09

11:00-11:30
Прожекция "Обзор на 29-те Дни на Японската култура през 2018-та"

11:40-12:00
Star Wars Fans Panel With The Romanian 501st & Rebel Legions [EN]

12:20-13:20
Прожекция "22nd Japan Media Arts Winning Program"

13:40-14:00
Кендо - бойна демонстрация

14:20-14:40
Лекция "Японска чайна церемония - изкуство и традиция"

15:00-16:00
Премиера на японския филм "22 Seiki Guwa"

16:20-17:00
Панел "Елементи на визуалния разказ" с Константин Витков-Титис, Марта Андреева и Дечо Таралежков 

17:20-17:40
Карате - бойна демонстрация

18:00-19:50
Импро Театър ImproduceMe  
 
Неделя
15.09

10:40-11:00
Лекция "Как анимето изгражда визуалната култура"

11:20-11:40
Лекция "Тъмната страна на K-pop"

12:00-13:00
Прожекция - филми на режисьора Atsushi Wada

13:00-14:00
Прожекция - New Motion - кратки филми на млади японски режисьори

14:10-14:30
Лекция "България VS. Корея"

14:40-15:00
Лекция „Американизирането на Япония“

15:00-15:20
The 501st & Rebel Legions Star Wars Cosplay Contest & Award Ceremony [EN]

15:30-15:50
Лекция "Посещението ми на танцов лагер в Корея"

16:10-16:30
Японски марионетен театър - Дъщерята на самурая

16:50-17:10
Джодо - бойна демонстрация

17:20-17:40
Иайдо - бойнa демонстрация 
         
   
Събота
14.09

10:30 - A1 Gaming League LIVE
Counter-Strike:GO Semi-final #1

13:00 - A1 Gaming League LIVE
League of Legends Semi-final #1

15:30 - A1 Gaming League LIVE
FIFA19 Grand Final

17:00 - A1 Gaming League LIVE
Counter-Strike:GO Semi-final #2 
 
Неделя
15.09


10:30 - A1 Gaming League LIVE
League of Legends Semi-final #2

13:00 - A1 Gaming League LIVE
Counter-Strike:GO Grand Final

16:00 - A1 Gaming League LIVE
League of Legends Grand Final 
         
   
Събота
14.09

11:20-11:50
Представяне на книга - Благой Иванов и Петър Станимиров [BG]

12:00-12:40
TOM RANEY (Marvel) рисува на живо [EN]

13:00-13:50
Предизвикателствата на Coca-Cola с участието на Emil Conrad, Stan, Stefie, Icaka и др. [BG]

14:00-14:45
"Ежедневието на една луда (майка)" с Neda Malcheva [BG]

15:00-15:50
William Simpson (HBO, GoT) рисува на живо [EN]

16:00-16:45
Talk: The Building blocks of the Universe with Dr. Claire Lee (CERN) [EN]

17:00-18:00
FILM FORGE Festival 
 
Неделя
15.09

12:00-12:50
Айде БГ и Slavi The Clashers на живо [BG]

13:00-13:45
Предизвикателствата на Fanta Team с Pavel Kolev, Tsuro и Polly Nedkova [BG]

14:00-14:50
SCOTT HANNA (DC Comics, Marvel) рисува на живо [EN]

15:00-15:50
Панел с героите на Just Spas и Tony Pateto [BG]

16:00-16:50
JIM CALAFIORE (DC Comics) рисува на живо [EN]

17:00-17:40
Фондация "Америка за България" и приятели 
         
   
Събота
14.09

11:00-17:30
Мейд кафе

17:30-18:00
Записване за Speed dating

18:00-19:00
Speed dating 14-18 години

19:00-20:00
Speed dating над 18 години

Кири-е зона

10:00-19:00
Работилничка в техниката Кири-е за начинаещи

14:30-16:30
Декорация на Учива ветрило с Онодера-Сенсей

Хайку зона

11:00-12:00
Писане на чаено хайку в компанията на керамиката за чай на Васил Харизанов

15:00-16:30 Суми-е с Детелина Тихолова - Рисуване на енсо, бамбук, птици, цъфнало клонче, риби, икебана  
 
Неделя
15.09

11:00-17:30
Мейд кафе

17:30-18:00
Записване за Speed dating

18:00-19:00
Speed dating 14-18 години

19:00-20:00
Speed dating над 18 години

Кири-е зона

10:00-19:00
Работилничка в техниката Кири-е за начинаещи

14:30-16:30
Декорация на Учива ветрило с Онодера-Сенсей

Хайку зона

11:00-12:00
Писане на чаено хайку в компанията на керамиката за чай на Васил Харизанов

15:00-16:30 Суми-е с Детелина Тихолова - Рисуване на енсо, бамбук, птици, цъфнало клонче, риби, икебана 
         
 
Събота
14.09

11:00-13:00
Турнир с мечове

16:00-19:00
Турнир Меч и Щит  
 
 
Неделя
15.09

11:00-13:00
Турнир Меч и Щит

14:00-15:00
“Танцът на водата” (GOT) - уъркшоп-демонстрация със SYRIO FOREL

15:00-17:00
Турнир с Двуръчни Оръжия

17:00-19:00
Турнир с Метателни Оръжия  
 
         
 
Събота
14.09

11:00-15:00
Турнир Такеноко

12:00-16:00
Турнир Ticket To Ride - Europe, USA, Asia

16:00-19:30
Турнир Азул

16:30-19:30
Турнир CATAN Възходът на Инките

11:00–19:30
Free Play + Demo DBS Card Game, Vanguard, Pokemon TCG, Yu-Gi-Oh!, Yu-Gi-Oh! Speed Duel
  
 
Неделя
15.09

11:00–17:30
“Yu-Gi-Oh! Championship “ Състезателен турнир с награди

13:00–18:30
Yu-Gi-Oh! и Yu-Gi-Oh! Speed Duel Любителски турнири

12:00–18:30
Free Play + Demo DBS Card Game и Vanguard  
  



ACC си запазва правото на промени в програмата по всяко време. Следете страницата за повече информация.